2021 m. Lapkričio 12 d. 19 val.
Trukmė: 2 val.
Kaina: 9,00 € - 24,00 €
Vieta: Valdovų rūmai (Katedros a. 4)
Trimitas Algirdas Januševičius
Fortepijonas Gintaras Januševičius
Vokalas Donata Januševičiūtė
Trombonas Remigijus Gumuliauskas
Orkestras Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras
Dirigentas Karolis Variakojis

KONCERTO PROGRAMA

W. A. Mozart. „Nakties karalienės“ solo trimitui ir orkestrui iš operos „Užburtoji fleita“
H. L. Clarke. „Debutante“ (aranž. Nailia Galiamova, atl. Algirdas Januševičius)
G. Rossini. Operos „Šarka vagilė“ uvertiūra
A. Arutunian. Koncertas trimitui (atl. Algirdas Januševičius)
G. Verdi. Operos „Nabukas“ uvertiūra (atl. Algirdas Januševičius ir Remigijus Gumuliauskas)

Pertrauka
A. Latif-Zade. Fantazija (atl. Algirdas Januševičius)
D. Januševičiūtė. „In a Dream“, „Home“ (atl. Donata Januševičiūtė)
J. Michel. „Comes Love“ (atl. Donata Januševičiūtė)
G. Gershwin. „Žydroji rapsodija“ (atl. Gintaras Januševičius)

***
Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras kviečia į žymaus lietuvių trimitininko, Lietuvos valstybinio simfoninio orkestro trimitų grupės koncertmeisterio, „Sostinės vario kvinteto“ įkūrėjo ir meno vadovo Algirdo Januševičiaus jubiliejinį koncertą. Šį vakarą trimitininkas švenčia ne tik asmeninį, bet ir profesinį jubiliejų – 30 metų Lietuvos valstybiniame simfoniniame orkestre. 

A. Januševičius gimė Klaipėdoje, mokėsi Stasio Šimkaus konservatorijoje, vėliau studijas tęsė Maskvos P. Čaikovskio konservatorijoje, kur susipažino su būsima žmona, kompozitore, pedagoge Nailia Galiamova. 1987 m. šeima persikėlė gyventi į Klaipėdą. A. Januševičius tuo metu dirbo Klaipėdos Muzikiniame teatre trimitų grupės koncertmeisteriu. 1991 m. persikėlė į Vilnių ir tapo Lietuvos valstybinio simfoninio orkestro trimitų grupės koncertmeisteriu. 1997 m. įkūrė „Sostinės vario kvintetą“.

Su įvairiais kolektyvais A. Januševičius koncertavo apie 40-yje pasaulio šalių, žymiausiose Japonijos, Vokietijos, Švedijos, Ispanijos, Italijos, Prancūzijos, Egipto, Taivano ir kitų valstybių koncertų salėse, grojo su tokiais dirigentais kaip Saulius Sondeckis, Christophas Eschenbachas, Mstislavas Rostropovičius, Krzysztofas Pendereckis, Juozas Domarkas, Vladimiras Ponkinas, Dmitrijus Lissas, Jonas Aleksa ir kt. Pastaruoju metu A. Januševičius pradėjo dažniau koncertuoti kaip solistas.

Šį vakarą klausytojų laukia ypatinga koncerto programa, kurioje A. Januševičius gros net 7 skirtingais trimitų šeimos instrumentais. Koncerte taip pat pasirodys žymūs muzikai – trimitininko sūnus pianistas Gintaras Januševičius ir dukra džiazo dainininkė Donata Januševičiūtė bei kolega Lietuvos valstybinio simfoninio orkestro trombonų grupės koncertmeisteris Remigijus Gumuliauskas.

Pianistas Gintaras Januševičius didžiojoje scenoje debiutavo vos sulaukęs 15-os – Vilniaus kongresų rūmuose jis koncertavo su Lietuvos valstybiniu simfoniniu orkestru, o jau po savaitės surengė savo pasirodymą ir Maskvos konservatorijos didžiojoje salėje. G. Januševičius metus studijavo Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, vėliau studijas tęsė Hanoveryje (Vokietija) pas profesorius Vladimirą Krainevą ir Berndą Goetzkę. Nuo 2004 m. Hanoveryje gyvenantis pianistas be koncertų Vokietijoje, Lietuvoje, JAV, Brazilijoje, Kinijoje, Italijoje, Prancūzijoje, Ispanijoje ir kitose šalyse daug laiko skiria švietėjiškai veiklai. G. Januševičius Hanoveryje sukūrė populiarią koncertų seriją „Plathner’s Eleven“ ir jai vadovavo septynerius metus. Vokietijoje akimirksniu išgarsėjo ir 2014 m. pianisto sumanytas konkursas „Hanoverio muzikos talentų birža“, o Lietuvoje sėkmingai pripažinimo siekia G. Januševičiaus fortepijono akademija „Klaipėda Piano Masters“.

Donata Januševičiūtė – Vokietijoje septintus metus skaičiuojanti pianistė, dainininkė bei pedagogė. Šaknis džiazo scenoje tvirtai įleidusi lietuvė šiais metais išleidžia pirmąjį albumą, kurį įrašė kartu su džiazo žvaigždės Rogerio Cicero muzikantais.

Šį vakarą Lietuvos valstybiniam simfoniniam orkestrui diriguos talentingas jaunosios kartos dirigentas Karolis Variakojis, vadovaujantis vienam ryškiausių šiuolaikinės muzikos kolektyvų „Synaesthesis“.

% TAIKOMOS NUOLAIDOS:

  • Asmenims iki 26 metų – 50 proc. nuolaida. Nuolaida taikoma vienam bilietui, perkant jį Vilniaus kongresų rūmų kasoje ir pateikus asmens dokumentą, išskyrus koncertus visai šeimai.
  • Senjorams ir neįgaliesiems – 20 proc. nuolaida. Nuolaida taikoma dviem bilietams, perkant juos Vilniaus kongresų rūmų kasoje ir pateikus asmens dokumentą.
  • Grupėms – 20 proc. nuolaida. Nuolaida taikoma 10 ir daugiau asmenų grupei. 

Nuolaidos netaikomos stovimoms ir pristatomoms vietoms.

UAB „Tiketa“ taikomas 1 Eur mokestis neįskaičiuotas, jam nuolaida netaikoma.

ĮĖJIMAS Į RENGINĮ TIK SU GALIMYBIŲ PASU.