2023 m. Balandžio 29 d. 18 val.
Trukmė: 2 val.
Kaina: 9,00 € - 14,00 €
Vieta: Kauno valstybinė filharmonija (E. Ožeškienės g. 12, Kaunas)
Smuikas Diana Tiščenko
Orkestras Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras
Dirigentas Robertas Šervenikas

KONCERTO PROGRAMA

L. van Beethoven. Koncertas smuikui D-dur, op. 61
F. Mendelssohn. Simfonija Nr. 4 A-dur, op. 90 („Itališka simfonija“)

***

Kryme gimusi ir šiuo metu Berlyne gyvenanti smuikininkė Diana Tiščenko savo talentu užkariauja pasaulį. Mokytis griežti smuiku solistė pradėjo būdama šešerių kartu su savo teta, jau aštuonerių debiutavo su Krymo filharmonijos orkestru. Vos sulaukusi 18-os D. Tiščenko buvo pakviesta groti Gustavo Mahlerio jaunimo simfoniniame orkestre Vienoje, 20-ies tapo jo koncertmeistere, kartu su orkestru dalyvavo ir koncertavo garsiausiose Europos koncertų salėse. Jaunoji smuiko virtuozė turi įspūdingai daug pasiekimų, vienas svarbiausių iš jų – 2018 m. tapo Paryžiuje vykusio prestižinio tarptautinio Long-Thibaud-Crespin konkurso nugalėtoja. Europos koncertų salių organizacija (ECHO) 2020 m. smuikininkei skyrė Kylančios žvaigždės apdovanojimą. 2019 m. D. Tiščenko išleido savo debiutinį albumą, kuriam „BBC Music Magazine“ skyrė 5 žvaigždutes, o atlikėja buvo giriama už „išties išskirtinį ir individualų skambesį, tonų grožį, spalvų blizgesį bei spektrą“. Nuo 2022 m. smuikininkė yra koncertų ciklo „Resonanzen“ Zygburge (Vokietija) meno vadovė. D. Tiščenko šį vakarą klausytojams atliks Ludwigo van Beethoveno (1770–1827) koncertą smuikui ir orkestrui D-dur. Jau daugiau kaip 200 metų šis kūrinys pripažįstamas kaip vienas iš didžiausių kada nors smuikui parašytų darbų.

Antrojoje koncerto dalyje Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras klausytojus kvies išgirsti Felixo Mendelssohno (1809–1847) „Itališkąją simfoniją“, įkvėptą kompozitoriaus kelionės po Italiją. „Tai – Italija! Dabar prasidėjo tai, ką aš visada laikiau didžiausiu gyvenimo džiaugsmu. „Itališkoji simfonija“ įgauna pagreitį. Tai bus džiugiausias kūrinys, kokį aš kada nors esu parašęs“, – laiškuose iš Romos savo seseriai rašė F. Mendelssohnas.

Koncertui diriguos vienas ryškiausių savo kartos Lietuvos dirigentų, Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas maestro Robertas Šervenikas. 2021 m. R. Šervenikas tapo Kauno valstybinio choro meno vadovu ir vyr. dirigentu. Dirigentas ypač vertinamas už aktyvią ir įvairiapusę kūrybinę raišką – lietuvių kompozitorių simfoninių kūrinių premjeras bei įtaigias ir brandžias šiuolaikinės bei klasikinės muzikos interpretacijas. R. Šervenikas taip pat nuolat kviečiamas bendradarbiauti su Bavarijos valstybiniu operos teatru (Miunchenas, Vokietija).

% TAIKOMOS NUOLAIDOS: 

  • Asmenims iki 26 metų – 50 proc. nuolaida. Nuolaida taikoma vienam bilietui, perkant jį Vilniaus kongresų rūmų kasoje ir pateikus asmens dokumentą, išskyrus koncertus visai šeimai.
  • Senjorams ir neįgaliesiems – 20 proc. nuolaida. Nuolaida taikoma dviem bilietams, perkant juos Vilniaus kongresų rūmų kasoje ir pateikus asmens dokumentą.
  • Grupėms – 20 proc. nuolaida. Nuolaida taikoma 10 ir daugiau asmenų grupei.

Nuolaidos netaikomos stovimoms ir pristatomoms vietoms.

„Bilietai.lt“ taikomas 1 Eur mokestis neįskaičiuotas, jam nuolaida netaikoma.