2023 m. Vasario 1 d. 19 val.
Trukmė: 2 val.
Kaina: 19,00 € - 49,00 €
Vieta: Lietuvos nacionalinė filharmonija
Fortepijonas Lukas Geniušas
Orkestras Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras
Dirigentas Gintaras Rinkevičius
Prieš koncertą 18.15–18.45 val. Nacionalinės filharmonijos antro aukšto fojė muzikologė Jūratė Katinaitė pasakos apie Antono Brucknerio simfoniją Nr. 8.

KONCERTO PROGRAMA

L. van Beethoven. Koncertas fortepijonui Nr. 3 c-moll, op.37
A. Bruckner. Simfonija Nr. 8 c-moll

***

Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras, vadovaujamas meno vadovo ir vyr. dirigento Gintaro Rinkevičiaus, klausytojus kviečia švęsti 34-ąjį orkestro gimtadienį. Jau tapo tradicija, kad gimtadienio koncertu kasmet minimas pirmasis tuomet dar Jaunimo simfoninio orkestro koncertas, įvykęs 1989 m. sausio 30 d. Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre. Ištikimiausi gerbėjai žino, kad orkestras į savo gimtadienio koncertus kasmet kviečia garsiausius atlikėjus ir paruošia išskirtinius, monumentalius kūrinius. Šįsyk Nacionalinėje filharmonijoje klausytojai galės išgirsti vieną garsiausių Lietuvos pianistų Luką Geniušą kartu su įspūdinga Ludwigo van Beethoveno (1770–1827) ir Antono Brucknerio (1824–1896) kūrinių programa.

Pianistas Lukas Geniušas įsitvirtinęs kaip vienas įdomiausių ir savičiausių savo kartos menininkų. „Spindesys ir branda, nugalėtojo talentas ir gili interpretacija“, – taip pianisto pasirodymą 2016 m. apibendrino įtakingas Didžiosios Britanijos dienraštis „The Guardian“. Šiandien L. Geniušo vardas vis garsiau skamba pasaulyje – 2022 m. kartu su operos soliste Asmik Grigorian pianistas pelnė prestižinį „Gramophone“ klasikinės muzikos apdovanojimą už jų bendrą darbą – Sergejaus Rachmaninovo romansų albumą „Dissonance“. L. Geniušas yra nuolat kviečiamas atlikti rečitalių garsiausiose pasaulio koncertų salėse, tokiose kaip Londono „Wigmore Hall“, Amstedarmo „Concertgebouw“, Paryžiaus „Salle Gaveau“, „Louvre Auditorium“, Niujorko „Frick Collection“, Vašingtono „Phillips Collection“, Genujos „Teatro Carlo Felice“, Milano „Sala Verdi“ ir kitose. Šį vakarą skambės L. Geniušo atliekamas L. van Beethoveno (1770–1827) Trečiasis koncertas fortepijonui ir orkestrui. Tai yra vienas svarbiausių kompozitoriaus kūrinių, kuriuo jis palieka įkvepiančią W. A. Mozarto epochą ir tampa tokiu L. van Beethovenu, kokį mes pažįstame iki šiol.

Antrojoje koncerto dalyje Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras, diriguojamas maestro G. Rinkevičiaus, tęs Antono Brucknerio (1824–1896) simfonijų ciklą ir atliks Aštuntąją kompozitoriaus simfoniją. 1892 m. Vienoje įvykusi Aštuntosios simfonijos premjera, diriguojama garsiojo Hanso Richterio, – tai paskutinis didis triumfas, kurį buvo lemta patirti A. Bruckneriui. „Publika buvo nebe nustebinta, abstulbinta ar šokiruota, ji buvo sukrėsta. Po kiekvienos dalies kilo plojimų audra. Tiesa, aršusis Eduardas Hanslickas liko ištikimas sau ir prieš finalą paliko salę. Bet dabar tai jau atrodė apgailėtinai. Kritika paskelbė, jog Aštuntoji yra „žymiausia XIX a. simfonija“, „mūsų laikmečio muzikos vainikas“, – taip apie simfoniją rašė muzikologas Viktoras Gerulaitis. Kompozitorius Hugo Wolfas recenzijoje ją pavadino „titano tvariniu“, kuris savo dvasios jėga ir mastais lenkia visas kitas A. Brucknerio simfonijas.

 

NUOLAIDOS NETAIKOMOS