KONCERTO PROGRAMA
M. Ravel. „Ispaniška rapsodija“
M. de Falla. „Naktys Ispanijos soduose” fortepijonui ir orkestrui
O. Respighi. Simfoninės poemos „Romos pinijos“ ir „Romos fontanai“ iš „Romos trilogijos“
***
Pianistas Petras Geniušas ir dirigentas Julius Geniušas šį vakarą Lietuvos valstybinio simfoninio orkestro klausytojams dovanoja ypatingą pietietiškų garsų, spalvų, kvapų ir skonių pripildytą muzikinę programą, kurioje skambės prancūzo Maurice’o Ravelio (1875–1937), ispano Manuelio de Falla (1876–1946) ir italo Ottorino Respighi (1879–1936) kūriniai, alsuojantys jausmingomis Pietų Europos kraštų istorijomis.
Pianistas Petras Geniušas išsiskiria interesų įvairiapusiškumu ir nuolatinėmis, dažnai rizikingomis naujų išraiškos formų, nekasdieniškų muzikinių ir dvasinių potyrių paieškomis. Meistriškai įvaldęs platų klasikinių, romantinių ir šiuolaikinių kūrinių repertuarą, jis rengia rečitalius ir koncertuoja kaip solistas su Lietuvos simfoniniais orkestrais, įvairiais kameriniais ansambliais ir solistais, dirigentais. Jo scenos partneriais yra buvę tokios muzikos pasaulio žvaigždės kaip M. Rostropovičius, J. Menuchinas, R. Katilius, A. Kniazevas, D. Geringas, V. Noreika, V. Čekasinas, V. Tarasovas.
P. Geniušas gimė muzikų šeimoje, studijavo pas prof. Jurgį Karnavičių Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, vėliau – Maskvos konservatorijoje, legendinės rusų pedagogės prof. Veros Gornostajevos klasėje. Pelnęs keletą aukščiausių apdovanojimų prestižiniuose pianistų konkursuose, P. Geniušas įsitvirtino kaip vienas talentingiausių ir brandžiausių savo kartos pianistų. Šalia nuolatinės koncertinės veiklos Lietuvoje, P. Geniušas pelnė tarptautinį pripažinimą savo pasirodymais daugiau nei keturiasdešimtyje pasaulio šalių ir garsiausiose pasaulio koncertų salėse – Sankt Peterburgo filharmonijos Didžiojoje salėje, Linkolno centro „Alice Tully“ ir „Avery Fisher“ salėse Niujorke, Tokijo „Geijitsu Geikijo“ ir Vienos „Musikverein“.
Už plačią koncertinę ir kūrybinę veiklą, Petras Geniušas 1992 m. buvo įvertintas Lietuvos nacionaline meno ir kultūros premija, 2004 m. – Pasaulio intelektinės nuosavybės organizacijos (WIPO) premija. 2011 m. Petras Geniušas apdovanotas Kultūros ministerijos garbės ženklu „Nešk savo šviesą ir tikėk“. 2015 m. apdovanotas Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino ordino Riterio kryžiumi.
Lietuvos valstybiniam simfoniniam orkestrui šį vakarą diriguos prof. Julius Geniušas. J. Geniušas nuo 1986 m. dirba Kauno valstybiniame muzikiniame teatre, nuo 2015 m. – Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre. Per savo karjerą J. Geniušas yra dirigavęs daugiau nei 2700 spektaklių.