2018 m. Liepos 1 d. 21 val.
Trukmė: 2 val.
Vieta: Vingio parkas
Solistas /-ai Monika Pundziūtė (Eglė)
Solistas /-ai Jeronimas Milius (Žilvinas)
Solistas /-ai Vladas Bagdonas (Rupūžė)
Solistas /-ai Česlovas Gabalis (Girinis)
Solistas /-ai Raimundas Juzuitis (Kariūnas)
Solistas /-ai Rafailas Karpis (Artojas)
Solistas /-ai Artūro Noviko džiazo mokyklos auklėtiniai (Eglės vaikai): Tautvydas Kairys (Ąžuolas), Kasparas Skuja (Uosis), Veronika Krupavičiūtė (Drebulė), Ignas Masevičius (Beržas)
Choras Kauno valstybinis choras (vad. Petras Bingelis)
Choras Choras „Bel Canto“ (vad. Egidijus Kaveckas)
Orkestras Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras

KŪRĖJAI

Kompozitorius Laimis Vilkončius
Libreto autorius Sigitas Geda
Meno vadovas ir vyr. dirigentas Gintaras Rinkevičius
Režisierius Gediminas Šeduikis
Dailininkė-scenografė Sigita Šimkūnaitė
Vaizdo projekcijų autorius Rimas Sakalauskas
Šviesų dalininkas Andrius Stasiulis
Garso režisierius Vilius Keras
Bendradarbiaujanti kostiumų dailininkė Dalia Kiaupaitė
Techninis direktorius Andrius Matusevičius

Kostiumų dailininkai Jonas Morrellis (kostiumai iš „Vilnius City Opera” G.Verdi operos „Trubadūras” ir C. Debussy operos „Pelėjas ir Melisanda” pastatymų) ir Juozas Statkevičius (kostiumai iš „Vilnius City Opera” C. Saint-Saënso operos „Samsonas ir Dalila” pastatymo). Bendradarbiaujanti kostiumų dailininkė Dalia Kiaupaitė.

***

Istorija, su kuria augo mūsų kūrėjai. Lietuvių liaudies epas „Eglė, žalčių karalienė“ prieš daugelį metų subūrė tris žymiausius menininkus – kompozitorių Laimį Vilkončių, dainų autorių ir atlikėją Vytautą Kernagį bei poetą Sigitą Gedą eksperimentui, kurį atkurtos Lietuvos Šimtmečio proga pristatome visiems Lietuvos žmonėms. Apie tai, kokie buvome, kokie esame ir ką su savimi nešamės į ateinantį šimtmetį.

  L. Vilkončius prisimena išties įspūdingą „Eglės“ sukūrimo istoriją: „S. Geda iš karto mus pribloškė, perkeldamas tarsi į kitą pasaulį, kalbėjo apie lietuviškame Eglės epe užkoduotą konfliktą tarp Jūros ir Žemės gyventojų, vardino pagoniškų lietuvių deivių vardus. Jau po pirmojo susitikimo buvo aišku, kad galime tikėtis ne šiaip eiliuoto lietuviškos pasakos perkėlimo į teatro sceną, o gerokai platesnio žvilgsnio į visos žmonijos būties, išlikimo prasmės klausimus“, – pasakoja kompozitorius.

Roko opera scenos šviesą išvydo Lietuvos valstybinio simfoninio orkestro meno vadovo ir vyr. dirigento maestro Gintaro Rinkevičiaus ir jo suburtos kūrybinės komandos pastangomis. „„Eglė“ – tai išpuoselėtas, subrandintas ir itin talentingai parašytas darbas, todėl jo imdamasis nesijaučiau rizikuojantis“, – kalbėjo G. Rinkevičius. Pagal įspūdingą S. Gedos libretą ilgus metus „Eglei“ rašyta L. Vilkončiaus muzika iš tiesų nepalieka abejingų – roko opera sulaukė didžiulio klausytojų susidomėjimo ir muzikos kritikų buvo įvertinta kaip vienas geriausių visų laikų šio žanro kūrinių Lietuvoje. Todėl ne atsitiktinai jis pasirinktas ir Lietuvos valstybės atkūrimo 100-mečiui švęsti – geriausių šiandienos Lietuvos kūrėjų ruošiami įspūdingi roko operos „Eglė“ pastatymai įvyks šimtmečio Dainų šventės „Vardan tos..“ atidarymui skirtame renginyje 2018 m. liepos 1 d. Vilniaus Vingio parke ir rugsėjo 8 d. Palangos koncertų salėje.

Renginį globoja:

Renginys skirtas:

 

RENGINYS NEMOKAMAS