2022 m. Spalio 16 d. 17 val.
Trukmė: 2 val.
Kaina: 9,00 € - 24,00 €
Vieta: Lietuvos nacionalinė filharmonija
Fortepijonas Vadym Cholodenko
Orkestras Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras
Dirigentas Gintaras Rinkevičius
Prieš koncertą 16.15–16.45 val. Nacionalinės filharmonijos antrame aukšte muzikologas Viktoras Gerulaitis pasakos apie Antono Brucknerio simfoniją Nr. 4.

Koncerto programa

L. van Beethoven. Koncertas fortepijonui ir orkestrui Nr. 4 G-dur, op. 58
A. Bruckner. Simfonija Nr. 4 Es-dur, WAB 104 („Romantinė“)

***

„Neabejotinai išskirtinis menininkas“, – taip apie Kijeve gimusį ukrainiečių pianistą Vadymą Cholodenko 2017 m. rašė prancūzų dienraštis „Le Figaro“. Prestižinio Van Cliburn (JAV) tarptautinio pianistų konkurso aukso medalio laimėtojas V. Cholodenko pasaulyje pripažįstamas kaip vienas muzikaliai dinamiškiausių ir techniškiausių savo kartos pianistų. Pirmuosius savo koncertus V. Cholodenko surengė Jungtinėse Amerikos Valstijose, sulaukęs vos 13-os. Dabar pianistas koncertuoja su garsiausiais JAV simfoniniais orkestrais, tokiais kaip Filadelfijos, Atlantos, Indianapolio, Ročesterio, San Diego ir kitais. Po 2017 m. įvykusio debiuto su Londono karališkosios filharmonijos orkestru V. Cholodenko iš karto gavo pakartotinį kvietimą. Pianistas taip pat koncertavo su Liuksemburgo, Malmės, Bordo, Kopenhagos, Prahos ir kitais simfoniniais orkestrais. V. Cholodenko yra dažnas svečias Japonijoje, kur groja su Japonijos filharmonijos ir Tokijo metropoliteno simfoniniais orkestrais. Naujausia pianisto kompaktinė plokštelė su Aleksandro Skriabino kūrinių įrašais laimėjo prestižinį prancūzų „Diapason d’Or de l’année“ apdovanojimą. Vilniuje V. Cholodenko atliks Ludwigo van Beethoveno (1770–1827) Ketvirtąjį koncertą fortepijonui ir orkestrui. Nors po premjeros 1808 m. laikraštyje „Allgemeine musikalische Zeitung“ išėjusioje koncerto recenzijoje kūrinys buvo įvertintas kaip „žavingiausias, artistiškiausias ir sudėtingiausias L. van Beethoveno koncertas“, kūrinys buvo negrojamas beveik tris dešimtmečius, kol 1836 m. jį naujam gyvenimui prikėlė kompozitorius Felixas Mendelssohnas.

Antrojoje koncerto dalyje Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras, diriguojamas meno vadovo ir vyr. dirigento Gintaro Rinkevičiaus, tęs Antono Brucknerio (1824–1896) simfonijų ciklą ir atliks Ketvirtąją kompozitoriaus simfoniją Es-dur, dar vadinamą „Romantine“. Nors tai – vienintelė A. Brucknerio simfonija, turinti pavadinimą, visgi konkretaus siužeto čia ieškoti nereikėtų – jos pavadinimas veikiau taikliai nusako bendrą kūrinio emocinį toną. Ketvirtojoje simfonijoje muzika išreiškia gamtos pakerėto žmogaus jausmus. Nors muzika didingo epinio užmojo, kartu ji gaivi ir poetiška, kupina panteizmo dvasios.

% TAIKOMOS NUOLAIDOS: 

  • Asmenims iki 26 metų – 50 proc. nuolaida. Nuolaida taikoma vienam bilietui, perkant jį Vilniaus kongresų rūmų kasoje ir pateikus asmens dokumentą, išskyrus koncertus visai šeimai.
  • Senjorams ir neįgaliesiems – 20 proc. nuolaida. Nuolaida taikoma dviem bilietams, perkant juos Vilniaus kongresų rūmų kasoje ir pateikus asmens dokumentą.
  • Grupėms – 20 proc. nuolaida. Nuolaida taikoma 10 ir daugiau asmenų grupei.

Nuolaidos netaikomos stovimoms ir pristatomoms vietoms.

„Bilietai.lt“ taikomas 1 Eur mokestis neįskaičiuotas, jam nuolaida netaikoma.