2024 m. Gegužės 23 d. 19 val.
Trukmė: 2 val. 15 min.
Kaina: 20,00 € - 60,00 €
Vieta: LVSO koncertų salė (Vilniaus g. 6, Vilnius)
Mecosopranas Ieva Prudnikovaitė (Dievų motina Žemyna)
Vokalas Jeronimas Milius (Dievas kūrėjas Praamžius)
Tenoras Egidijus Bavikinas (Dievas kūrėjas Velinas)
Baritonas Steponas Zonys (Žmogus)
Sopranas Ona Kolobovaitė (Aušrinė)
Choras Kauno valstybinis choras (vad. Robertas Šervenikas) (kiti dievai ir deivės)
Orkestras Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras
Dirigentas Gintaras Rinkevičius

KONCERTO PROGRAMA

L. Vilkončius. Opera „Pasaulio sutvėrimas“ (koncertinis atlikimas)

Kompozitorius Laimis Vilkončius
Libreto autorė Daiva Čepauskaitė

Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras, vadovaujamas meno vadovo ir vyr. dirigento Gintaro Rinkevičiaus, pristato tikrą muzikinį įvykį Lietuvos padangėje – kompozitoriaus Laimio Vilkončiaus naujausią premjerą – operą „Pasaulio sutvėrimas“. „Stebint nūdienos aktualijas ir žmonijos abejones dėl gyvenimo prasmingumo, kyla klausimas – kodėl žmonija tokia netobula? Kokias klaidas kurdamas pasaulį padarė sutvėrėjas? Su poete, dramaturge Daiva Čepauskaite nutarėme pamąstyti šiomis temomis, siužetui pasirinkdami senovės lietuvių pagonių mitus“, – kūrinio atsiradimo istoriją pasakoja kompozitorius L. Vilkončius.

Kurdami operą, autoriai konsultavosi su etnologu prof. Libertu Klimka, vyriausiąja šiuolaikinių lietuvių pagonių krive, etnologe ir folkloriste Inija Trinkūniene, studijavo antropologės Marijos Gimbutienės veikalus ir pluoštą kitų mokslinių darbų apie lietuvių pagonis. Gilinantis į pagoniškąją baltų pasaulėžiūrą, paaiškėjo, kad negausiai išlikusius pasakojimus jungia viena detalė – kad sukurtų pasaulį, Dievas turėjo nerti po vandeniu, iš dugno pasisemti dumblo ir, iškėlęs jį į paviršių, sukūrė žemę. Ši linija neatsitiktinai pasirinkta ir operos atskaitos tašku.

Pradžioje, kai nebuvo nieko, tik skaidrus kaip krištolas vanduo, deivė Žemyna ėmė ilgėtis grožio, tad savo sūnums Praamžiui ir Velinui skyrė užduotį – sukurti Žemę. Praamžius greitai perpranta motinos mintį, supranta, kad pasaulis turi būti gražus ir taikingas. Tuo metu Velinas savaip suvokia Žemės grožį...

Operoje „Pasaulio sutvėrimas“ pagrindinius vaidmenis kurs garsiausi lietuvių solistai: Ieva Prudnikovaitė, Jeronimas Milius, Egidijus Bavikinas, Steponas Zonys, Ona Kolobovaitė ir Kauno valstybinis choras (vad. Robertas Šervenikas). Lietuvos valstybiniam simfoniniam orkestrui diriguos meno vadovas ir vyr. dirigentas maestro Gintaras Rinkevičius.

NUOLAIDOS NETAIKOMOS