2021 m. Lapkričio 19 d. 19 val.
Trukmė: 2 val.
Kaina: 9,00 € - 24,00 €
Vieta: Valdovų rūmai (Katedros a. 4)
Mecosopranas Ieva Prudnikovaitė
Orkestras Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras
Dirigentas Brian Schembri

KONCERTO PROGRAMA

P. Lieberson. „Nerudos dainos“ (penkios dainos mecosopranui ir orkestrui Pablo Nerudos eilėmis)
J. Brahms. Simfonija Nr. 2 D-dur, op. 73

***
Ypatingu talentu ir charizma apdovanota dainininkė Ieva Prudnikovaitė – vienas ryškiausių Lietuvos mecosopranų. Lietuvos muzikos ir teatro akademiją baigusi solistė 2006 m. tapo Tarptautinio dainininkų konkurso Kelne (Vokietija) laureate. 2008–2014 m. I. Prudnikovaitė buvo Eseno (Vokietija) Aalto operos teatro solistė. Vienas ryškiausių dainininkės vaidmenų – Karmen G. Bizet operoje „Karmen“, kurį solistė sukūrė Vokietijos Aalto ir Braunšveigo operos teatruose, Latvijos nacionalinėje operoje bei Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre. Už pastarąjį vaidmenį 2009 m. I. Prudnikovaitė buvo apdovanota „Operos švyturiu“ kaip Metų operos solistė. Dainininkė nuolat bendradarbiauja su „Vilnius City Opera“, 2019 m. sukūrė vaidmenis Sent Galeno (Šveicarija) operos teatre. Be operos, dainininkei labai artimas tango žanras. I. Prudnikovaitė kartu su ansambliu „4Tango“ 2002 m. tapo Astoro Piazzollos tarptautinio konkurso Italijoje finalininke.

Šį vakarą I. Prudnikovaitė atliks ypatingą amerikiečių kompozitoriaus Peterio Liebersono (1946–2011) kūrinį „Nerudos dainos“, įkvėptą vieno garsiausių XX a. poetų Pablo Neruda (1904–1973) eilių. „Nerudos dainos“ – tai penkių dainų ciklas mecosopranui ir orkestrui, kurį kompozitorius sukūrė savo žmonai dainininkei Lorraine Hunt Lieberson. „Pirmas mano susidūrimas su P. Nerudos kūryba įvyko atsitiktinai – oro uoste akį patraukė rožinis knygos viršelis. Knyga įtraukė vos ją atsivertus – peržvelgiau keletą eilėraščių ir iškart supratau, kad pagal šią poeziją turiu sukurti muziką Lorraine“, – vėliau rašė kompozitorius.

Antrojoje koncerto dalyje skambės vokiečių kompozitoriaus Johanneso Brahmso (1833–1897) Antroji simfonija D-dur – vienas pakiliausių kompozitoriaus brandžiųjų darbų. Simfonija parašyta J. Brahmso atostogų metu 1877 m. vasarą, kompozitoriau ilsintis Austrijoje. Tų pačių metų gruodį Vienos filharmonijoje įvykusi kūrinio premjera buvo lydima didžiulės sėkmės – J. Brahmsas pripažintas daug žadančiu simfonistu, o jam pačiam antroji simfonija vėliau tapo mėgstamiausia iš visų jo parašytų keturių.

Šį vakarą orkestrui diriguos maestro iš Maltos Brianas Schembris. Iškalbingas muzikas, rankų mostais atjaučiančiai, švelniai ir didingai kuriantis muziką, savo darbe derina humanizmą ir aukštąjį meną. Pasaulyje dirigentas yra vertinamas už stilingą ir įtikinantį muzikos skambesį bei gebėjimą sukurti gyvybės kupiną atmosferą.

% TAIKOMOS NUOLAIDOS:

  • Asmenims iki 26 metų – 50 proc. nuolaida. Nuolaida taikoma vienam bilietui, perkant jį Vilniaus kongresų rūmų kasoje ir pateikus asmens dokumentą, išskyrus koncertus visai šeimai.
  • Senjorams ir neįgaliesiems – 20 proc. nuolaida. Nuolaida taikoma dviem bilietams, perkant juos Vilniaus kongresų rūmų kasoje ir pateikus asmens dokumentą.
  • Grupėms – 20 proc. nuolaida. Nuolaida taikoma 10 ir daugiau asmenų grupei. 

Nuolaidos netaikomos stovimoms ir pristatomoms vietoms.

UAB „Tiketa“ taikomas 1 Eur mokestis neįskaičiuotas, jam nuolaida netaikoma.

ĮĖJIMAS Į RENGINĮ TIK SU GALIMYBIŲ PASU.