2022 m. Lapkričio 4 d. 19 val.
Trukmė: 2 val.
Kaina: 9,00 € - 24,00 €
Vieta: Valdovų rūmai (Katedros a. 4)
Vokalas Ieva Prudnikovaitė
Vokalas Povilas Meškėla
Aktorius Vladas Bagdonas
Smuikas Kristupas Keller
Altas Rolandas Romoslauskas
Violončelė Povilas Jacunskas
Orkestras Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras
Dirigentas Ričardas Šumila

Koncerto programa 

Programoje skambės Fausto Latėno kūriniai:
„Samba Lacrimarum“ smuikui ir orkestrui
Pasadoblis altui ir orkestrui
Styginių kvarteto versija kameriniam orkestrui
Sonata „Habanera“ violončelei ir orkestrui
„Bolero“
Dainos „Toli toli“ ir „Dar ne vakaras“
Muzika iš spektaklio „Makbetas“

***

Kompozitorius Faustas Latėnas – vienas ryškiausių šio laikmečio menininkų, savo gyvenimą daugiausia skyręs teatro muzikai. Kompozitorius sukūrė muziką daugiau nei 200 teatro spektaklių, 9 meniniams filmams, 20 dokumentinių filmų ir 5 televizijos pastatymams. Tarp žymiausių jo darbų – muzika Rimo Tumino režisuotiems spektakliams „Dėdė Vania“, „Čia nebus mirties“, „Nusišypsok mums, Viešpatie“, „Revizorius“, Eimunto Nekrošiaus „Pirosmani, Pirosmani...“, „Hamletas“, „Otelas“ ir daugybei kitų.

Šį lapkritį sueina lygiai dveji metai, kaip F. Latėno nebėra su mumis. Tačiau jo muzika – gyva, įtraukianti, perkeičianti, nemirtinga. „Jei ne F. Latėno muzika, niekada nebūčiau vaidinusi „Vyšnių sodo“. O mes jį vaidinome dvidešimt trejus metus. Tai yra nepaaiškinami dalykai – magija, energetika“, – prisimena aktorė Eglė Gabrėnaitė. Šį vakarą klausytojai turės išskirtinę galimybę F. Latėno muziką patirti gyvai – Valdovų rūmų scenoje ją atliks Ričardo Šumilos diriguojamas Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras.

„Kompozitorius Faustas Latėnas priklauso itin ryškiai lietuvių kompozitorių kartai, kažkada įvardytai kaip „naujieji romantikai“. Visi jie žvelgė į supantį pasaulį su tam tikru nepasitikėjimu ir pesimizmu, visi augo ir brendo mažuose draugų būreliuose, kuriuos siejo bendra pasaulėjauta, dėmesys mažiems, bet svarbiems gyvenimo dalykams. Šalia bendraamžių Algirdo Martinaičio ar Vidmanto Bartulio, Faustas Latėnas buvo tikras enfant terrible, iš teatro terpės į akademinę muziką perkėlęs hipertrofuotą banalybę, ironiją ir muzikinį chuliganizmą: „Teatras man visuomet atrodė kaip gaivinantis skersvėjis mano akademinėje kūryboje. Tarsi salelė, kurioje leistina realizuoti radikaliausias, banaliausias ir šmaikščiausias mintis, nes į teatro muziką visuomet būdavo žvelgiama atlaidžiau“, – rašė muzikologė Daiva Parulskienė.

Baigęs Kauno Juozo Gruodžio muzikos mokyklą, Giedriaus Kuprevičiaus kompozicijos klasę, F. Latėnas vėliau kompozicijos studijas tęsė tuometinėje Lietuvos valstybinėje konservatorijoje pas prof. Eduardą Balsį. Po studijų kompozitorius ilgam susiejo savo likimą su teatru – ne tik kūrė muziką, bet ir vadovavo: Vilniaus „Lėlės“ teatrui, Valstybiniam akademiniam dramos teatrui, Nacionaliniam dramos teatrui, Valstybiniam Vilniaus mažajam teatrui. Taip pat užėmė kitas svarbias pareigas: buvo Lietuvos kultūros ministerijos viceministru, Ministro Pirmininko patarėju kultūros klausimais, Lietuvos kultūros atašė.

Kompozitorius įvertintas daugybe premijų už muziką teatro spektakliams. Viena reikšmingiausių – 2011 m. įteikta prestižinė tarptautinė Konstantino Stanislavskio premija už muziką, sukurtą Eimunto Nekrošiaus, Rimo Tumino režisuotiems teatro spektakliams. 2014 m. F. Latėnui įteikta Nacionalinė kultūros ir meno premija už Lietuvos teatro skambesį, muziką kaip visavertę teatrinio vyksmo dalyvę.

% TAIKOMOS NUOLAIDOS: 

  • Asmenims iki 26 metų – 50 proc. nuolaida. Nuolaida taikoma vienam bilietui, perkant jį Vilniaus kongresų rūmų kasoje ir pateikus asmens dokumentą, išskyrus koncertus visai šeimai.
  • Senjorams ir neįgaliesiems – 20 proc. nuolaida. Nuolaida taikoma dviem bilietams, perkant juos Vilniaus kongresų rūmų kasoje ir pateikus asmens dokumentą.
  • Grupėms – 20 proc. nuolaida. Nuolaida taikoma 10 ir daugiau asmenų grupei.

Nuolaidos netaikomos stovimoms ir pristatomoms vietoms.

„Bilietai.lt“ taikomas 1 Eur mokestis neįskaičiuotas, jam nuolaida netaikoma.