2022 m. Birželio 11 d. 20 val.
Kaina: 9,00 € - 24,00 €
Vieta: VRM kiemas (Šventaragio g. 2)
Sopranas Lauryna Bendžiūnaitė
Mecosopranas Stine Marie Fischer
Tenoras Merūnas Vitulskis
Bosas-baritonas Tadas Girininkas
Choras KAUNO VALSTYBINIS CHORAS (VAD. ROBERTAS ŠERVENIKAS)
Orkestras LIETUVOS VALSTYBINIS SIMFONINIS ORKESTRAS
Dirigentas GINTARAS RINKEVIČIUS

KONCERTAS SKIRIAMAS ŽUVUSIEMS UKRAINOS KARE ATMINTI

KONCERTO PROGRAMA

A. Dvořák. „Requiem“ b-moll solistams, chorui ir orkestrui, op. 89, B. 165

***
Monumentalų čekų kompozitoriaus Antonino Dvořáko (1841–1904) kūrinį „Requiem“ Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras, vadovaujamas meno vadovo ir vyr. dirigento Gintaro Rinkevičiaus, skiria žuvusiems Ukrainos kare atminti.. Imtis rašyti mišias mirusiesiems A. Dvořáką paskatino 1890 m. gautas Birmingamo muzikos festivalio užsakymas. Panašu, kad paskata tokiam kūriniui atėjo pačiu laiku – A. Dvořákas tuo metu buvo savo karjeros viršūnėje, tad į naująjį kūrinį norėjo sudėti viską, ką buvo pasiekęs gyvenime kaip kompozitorius ir asmenybė. Sulaukęs beveik penkiasdešimties, autorius ėmėsi pastangų paliesti svarbiausius žmogaus egzistencijos klausimus ir išreikšti savo paties ryšį su Dievu.

„Requiem“ – vienas iš intelektualiai giliausių A. Dvořáko darbų. Jame nėra jokio paviršutiniško puikavimosi, patoso ar melancholijos – vietoje to, kūrinys paženklintas drąsaus sielvarto, kuriame nėra niūrumo ar tragiškų poteksčių. Gyvenimo po mirties kompozitorius neiškelia aukščiau žemiškosios egzistencijos – jis yra dėkingas už visas dovanas, kurias gavo šiame pasaulyje. Mirties kontempliacija kūrinyje kelia ne baimę, o liūdesį – tai atsisveikinimas su brangiausiais žmonėmis, gamta ir taip mylima muzika.

% TAIKOMOS NUOLAIDOS:

  • Asmenims iki 26 metų – 50 proc. nuolaida. Nuolaida taikoma vienam bilietui, perkant jį Vilniaus kongresų rūmų kasoje ir pateikus asmens dokumentą, išskyrus koncertus visai šeimai.
  • Senjorams ir neįgaliesiems – 20 proc. nuolaida. Nuolaida taikoma dviem bilietams, perkant juos Vilniaus kongresų rūmų kasoje ir pateikus asmens dokumentą.
  • Grupėms – 20 proc. nuolaida. Nuolaida taikoma 10 ir daugiau asmenų grupei. 

Nuolaidos netaikomos stovimoms ir pristatomoms vietoms.

UAB „Tiketa“ taikomas 1 Eur mokestis neįskaičiuotas, jam nuolaida netaikoma.