2020 m. Lapkričio 6 d. 19 val.
Trukmė: 2 val.
Kaina: 8,00 € - 24,00 €
Vieta: Vilniaus kongresų rūmai
Fortepijonas Vestards Šimkus
Orkestras Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras
Dirigentas Martynas Staškus

KONCERTO PROGRAMA

R. Wagner. Uvertiūra iš operos „Niurnbergo meisterzingeriai“
S. Rachmaninovas. Koncertas fortepijonui Nr. 4, op. 40
S. Rachmaninovas. Simfoninė poema „Mirusiųjų sala“, op. 29
R. Wagner. Uvertiūra iš operos „Lohengrinas“, I veiksmas
R. Wagner. Uvertiūra iš operos „Tanhoizeris“

***

Vienas žymiausių Latvijos ir savo kartos pianistų pasaulyje Vestardas Šimkus pripažinimo sulaukė ne tik kaip klasikinės muzikos atlikėjas, bet ir kaip kompozitorius bei improvizatorius. Pabaigęs Emīlio Dārziņšo muzikos mokyklą Rygoje, V. Šimkus fortepijono meno išvyko mokytis į užsienį. 2002–2003 m. jis studijavo fortepijoną Pietų Kalifornijos universitete, 2004–2006 m. – Madrido aukštojoje karalienės Sofijos muzikos mokykloje, o 2006–2008 m. – Miuncheno Richardo Strausso konservatorijoje. Taip pat V. Šimkus penkerius metus studijavo kompoziciją ir mokėsi iš vieno žymiausių latvių kompozitorių – Pēterio Vasks.

Tarptautinio pripažinimo pianistas sulaukė surengęs koncertus su tokiais simfoniniais orkestrais, kaip: BBC filharmonijos, Birmingemo, Prancūzijos nacionaliniu, Čekijos filharmonijos, Hamburgo, taip pat „Kremerata Baltica“ kameriniu orkestru ir kitais. V. Šimkus yra 11-os tarptautinių konkursų laureatas, jo diskografijoje – 10 albumų. Kaip kompozitorius, jis yra dukart pelnęs aukščiausią Latvijos kino apdovanojimą už muziką kino filmams. Pianisto repertuaras itin platus – nuo barokinės iki šiuolaikinės XXI a. muzikos. Ypatingą dėmesį jis skiria muzikai, parašytai per pastaruosius 150 metų. V. Šimkus dažnai atlieka rečitalius, kuriuose klasikinė muzika kuria dialogus su šiuolaikinės muzikos opusais, taip pat paties kurtomis kompozicijomis. Šalia to jis atlieka visiškai improvizuotus solo koncertus, įkvėptus džiazo, šiuolaikinės klasikinės, filmų, taip pat ankstyvosios ir liaudies muzikos.

Šį rudenį Vilniaus kongresų rūmuose V. Šimkus atliks vėlyvojo romantizmo atstovo Sergejaus Rachmaninovo (1873–1943) koncertą fortepijonui Nr. 4, op. 29. Antrojoje koncerto dalyje taip pat skambės S. Rachmaninovo simfoninė poema „Mirusiųjų sala“, įkvėpta šveicarų dailininko Arnoldo Böcklino to paties pavadinimo paveikslo. Koncerte Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras atliks trijų Richardo Wagnerio (1813–1883) operų uvertiūras: „Niurnbergo meisterzingeriai“, „Lohengrinas“ ir „Tanhoizeris“. Ieškodamas poetinės, vizualinės, muzikinės ir dramatinės sintezės bei remdamasis savo sukurtu operos, kaip „visapusiško meno kūrinio“, konceptu, R. Wagneris sukėlė tikrą revoliuciją operos pasaulyje.

Šį vakarą Lietuvos valstybiniam simfoniniam orkestrui diriguos Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro dirigentas Martynas Staškus. Šalia savo pagrindinės veiklos – dirigavimo operos ir baleto spektaklių pastatymams, nuo 2004 m. M. Staškus vadovauja Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos simfoniniam orkestrui, o nuo 2013 m. jis yra Lietuvos muzikos ir teatro akademijos simfoninio orkestro vyr. dirigentas.


COVID-19 SAUGUMO REIKALAVIMAI

Mieli lankytojai,

Vilniaus kongresų rūmuose maloniai prašome laikytis nustatytų saugumo reikalavimų:

  • Dėvėkite apsauginę kaukę, dengiančią nosį ir burną (viso koncerto metu ir visose rūmų patalpose);
  • Laikykitės 2 metro atstumo tarp žmonių;
  • Dezinfekuokite rankas;
  • Laikykitės kosėjimo ir čiaudėjimo etiketo;
  • Likite namuose, jei karščiuojate ar turite bet kokių viršutinių kvėpavimo takų ligų simptomų.

Savo ruožtu, užtikriname saugius atstumus tarp klausytojų sėdimų vietų.

Prašome Jūsų sąmoningumo ir dėkojame už supratimą!

% TAIKOMOS NUOLAIDOS:

  • Asmenims iki 26 metų – 50 proc. nuolaida. Nuolaida taikoma vienam bilietui, perkant jį Vilniaus kongresų rūmų kasoje ir pateikus asmens dokumentą, išskyrus koncertus visai šeimai.
  • Senjorams ir neįgaliesiems – 20 proc. nuolaida. Nuolaida taikoma dviem bilietams, perkant juos Vilniaus kongresų rūmų kasoje ir pateikus asmens dokumentą.
  • Grupėms – 20 proc. nuolaida. Nuolaida taikoma 20 ir daugiau asmenų grupei. Grupės organizatoriui suteikiami du nemokami bilietai į tos grupės lankomą koncertą.

Nuolaidos netaikomos stovimoms ir pristatomoms vietoms.

UAB „Tiketa“ taikomas 1 Eur mokestis neįskaičiuotas, jam nuolaida netaikoma.