2022 m. Gegužės 6 d. 19 val.
Trukmė: 2 val.
Kaina: 9,00 € - 24,00 €
Vieta: Valdovų rūmai (Katedros a. 4)
Aktorius VLADAS BAGDONAS
Smuikas KRISTUPAS KELLER
Dirigentas ADRIJA ČEPAITĖ
Orkestras LIETUVOS VALSTYBINIS SIMFONINIS ORKESTRAS

KONCERTO PROGRAMA

W. A. Mozart. Uvertiūra iš operos „Pagrobimas iš Seralio“
A. Glazunov. „Rytietiškas šokis“ iš Baleto scenų, op. 52
J. Sibelius. Simfoninė siuita „Baltazaro puota“, op. 51
N. Rimsky-Korsakov. „Šecherazada“, op. 35

***

Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras šį pavasarį pristato naują projektą kartu su viena žymiausių savo kartos dirigenčių Adrija Čepaite ir legendiniu teatro ir kino aktoriumi, nacionalinės premijos laureatu Vladu Bagdonu. „Tūkstantis ir viena naktis“ – tai simfoninės muzikos koncertas, kuriame skambant pasaulinės muzikos klasikai ir literatūros šedevrų ištraukoms nagrinėjama giluminio moters archetipo tema. Kas yra toji, kurios pašaukimas – skleisti taiką ir gerovę, būti išminties ir kilnumo šaltiniu? Ar ji – žaisminga, padūkusi išdykėlė, valiūkiškai susukanti vyrams galvas? O gal – demoniška žudikė, paprašanti tavo galvos ir išplėšianti širdį? Ar pamaldi, išmintinga, bebaimė amžinybės grožio ir galios nešėja?

Dirigentės Adrijos Čepaitės retus pasirodymus Lietuvos publikai visada gaubia savita aura. Būdinga, kad jos kuriamose koncertinėse programose muzika išskamba kartu su intensyvia dramaturgine mintimi. Unikalus yra ir menininkės kelias, kurį galima apibūdinti, anot jos pačios, kaip „sielos piligrimystę“. Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, Graco muzikos ir vaizduojamojo meno universitete (Austrija) plačią edukaciją įgijusiai dirigentei iki šiol svarbūs ir šeimoje suformuoti sakralinės vokalinės muzikos pradai.

A. Čepaitė diriguoja Lietuvos orkestrams, taip pat bendradarbiauja su įvairiais užsienio kolektyvais: Sofijos nacionaliniu simfoniniu (Bulgarija), Manheimo kameriniu (Vokietija), Nordwestdeutsche Philharmonie (Vokietija) ir kitais orkestrais. Su pastaruoju kolektyvu 2021 m. dirigentė išleido kompaktinę plokštelę, skirtą kompozitoriaus L. van Beethoveno jubiliejiniams metams paminėti. A. Čepaitei svarbus ir lietuvių kompozitorių muzikos populiarinimas. 2018 m. jos diriguojamo Lietuvos kamerinio orkestro kompaktinę plokštelę su B. Kutavičiaus, O. Balakausko, A. Martinaičio kūriniais autoritetingas klasikinės muzikos kritikos leidinys „Pizzicato“ įvertino 5 žvaigždutėmis.

A. Čepaitė yra vokalinio moterų ansamblio „Graces & Voices“ bendraįkūrėja. 2011 m. Austrijoje suburtas ansamblis atlieka grigališkąjį choralą ir šiuolaikinę polifoninę muziką, yra koncertavęs eilėje Europos šalių, o kompaktinės plokštelės taipogi pelnė solidžių apdovanojimų.

Pastarųjų metų A. Čepaitės muzikinį repertuarą vis dažniau papildo ir jos originalios vokalinio bei instrumentinio žanro kompozicijos.

Šį vakarą pirmą kartą Lietuvos valstybiniam simfoniniam orkestrui diriguosianti A. Čepaitė kviečia klausytoją kartu išgyventi muzikos paslaptį: „Muzika yra subtili sielos kalba, į kurią reikia įsiklausyti. Bent kartą suskambėjusi sieloje, muzika nepaliauja būti žmogaus jėgas atnaujinančia versme ir vilties nešėja“.

% TAIKOMOS NUOLAIDOS:

  • Asmenims iki 26 metų – 50 proc. nuolaida. Nuolaida taikoma vienam bilietui, perkant jį Vilniaus kongresų rūmų kasoje ir pateikus asmens dokumentą, išskyrus koncertus visai šeimai.
  • Senjorams ir neįgaliesiems – 20 proc. nuolaida. Nuolaida taikoma dviem bilietams, perkant juos Vilniaus kongresų rūmų kasoje ir pateikus asmens dokumentą.
  • Grupėms – 20 proc. nuolaida. Nuolaida taikoma 10 ir daugiau asmenų grupei. 

Nuolaidos netaikomos stovimoms ir pristatomoms vietoms.

UAB „Tiketa“ taikomas 1 Eur mokestis neįskaičiuotas, jam nuolaida netaikoma.