2022 m. Spalio 29 d. 19 val.
Trukmė: 2 val.
Kaina: 9,00 € - 14,00 €
Vieta: Kauno valstybinė filharmonija (E. Ožeškienės g. 12, Kaunas)
Fortepijonas Reinis Zariņš
Orkestras Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras
Dirigentas Martynas Staškus

Koncerto programa 

P. Čaikovskis. Koncertas fortepijonui ir orkestrui Nr. 1 b-moll, op. 23
F. Schubert. Simfonija Nr. 9 C-dur, D. 944 („Didžioji“)

***

Vienas žymiausių latvių pianistų Reinis Zariņšas pirmąjį savo koncertą atliko būdamas vos dešimties ir nuo tada koncertuoja kaip kamerinės ir simfoninės muzikos solistas visoje Europoje ir Šiaurės Amerikoje. Pianistas yra 11-os tarptautinių konkursų laureatas, tris kartus buvo apdovanotas Didžiuoju Latvijos muzikos prizu „Už išskirtinę interpretaciją“. Jo virtuoziškumas, garso gylis ir išmintingos interpretacijos surinko garsiausias koncertų sales, tokias kaip Londono „Wigimore Hall“, Amsterdamo „Concertgebouw“, Niujorko „Carnegie Hall“ ar Maskvos P. Čaikovskio. Klasikinės ir šiuolaikinės muzikos repertuare R. Zariņšas ieško tokių kūrinių ir jų interpretacijų, kurios atskleistų pačias giliausias muzikos prasmes ir tikslus. Šį vakarą kartu su Lietuvos valstybiniu simfoniniu orkestru R. Zariņšas atliks vieną žymiausių visų laikų romantizmo epochos šedevrų – Piotro Čaikovskio (1840–1893) Pirmąjį koncertą fortepijonui ir orkestrui, op. 23.

Antrojoje koncerto dalyje skambės žymiojo austrų romantiko Franzo Schuberto (1797–1828) Devintoji simfonija – paskutinis iš didžiųjų orkestrinių kompozitoriaus darbų, kurio premjera įvyko prabėgus daugiau nei dešimtmečiui po F. Schuberto mirties. Tiesa, paskutiniais F. Schuberto gyvenimo metais Vienos muzikos bendruomenė buvo davusi sutikimą atlikti kompozitoriaus Devintąją simfoniją, bet orkestras nepajėgė įveikti ilgo ir sudėtingo kūrinio ir galiausiai atsisakė atlikti simfoniją. F. Schuberto simfonijoje Nr. 9 atsiskleidžia gili L. van Beethoveno įtaka. L. van Beethovenas gyveno F. Schuberto gimtojoje Vienoje visą jaunesniojo kompozitoriaus gyvenimą, bet šis niekada taip ir neišdrįso susitikti su didžiausiu savo autoritetu...

Šį vakarą Lietuvos valstybiniam simfoniniam orkestrui diriguos Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro dirigentas Martynas Staškus. Šalia savo pagrindinės veiklos – dirigavimo operos ir baleto spektaklių pastatymams, nuo 2004 m. M. Staškus vadovauja Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos simfoniniam orkestrui, o nuo 2013 m. jis yra Lietuvos muzikos ir teatro akademijos simfoninio orkestro vyr. dirigentas.

% TAIKOMOS NUOLAIDOS:

Asmenims iki 26 metų – 50 proc. nuolaida. Nuolaida taikoma vienam bilietui, perkant jį Vilniaus kongresų rūmų kasoje ir pateikus asmens dokumentą, išskyrus koncertus visai šeimai.

  • Senjorams ir neįgaliesiems – 20 proc. nuolaida. Nuolaida taikoma dviem bilietams, perkant juos Vilniaus kongresų rūmų kasoje ir pateikus asmens dokumentą.
  • Grupėms – 20 proc. nuolaida. Nuolaida taikoma 10 ir daugiau asmenų grupei.

Nuolaidos netaikomos stovimoms ir pristatomoms vietoms.

„Bilietai.lt“ taikomas 1 Eur mokestis neįskaičiuotas, jam nuolaida netaikoma.