2018 m. Lapkričio 9 d. 19 val.
Trukmė: 2 val.
Kaina: 6,00 € - 20,00 €
Vieta: Vilniaus kongresų rūmai
Tenoras Merūnas Vitulskis
Orkestras Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras
Dirigentas Gintaras Rinkevičius

Koncerto programa

M. K. Čiurlionis. Simfoninė poema „Jūra“
G. Donizetti. Nemorino romansas iš operos „Meilės eliksyras“
R. Leoncavallo. Bepės arija (Arlekino serenada) „O Colombina“ iš operos „Pajacai“
G. Puccini. Rudolfo arija iš operos „Bohema“ I veiksmo
R. Leoncavallo. Intermezzo iš operos „Pajacai“
G. Puccini. Kavaradosio arija iš operos „Toska“ I veiksmo
G. Puccini. Kavaradosio arija iš operos „Toska“ III veiksmo
G. Puccini. Intermezzo iš operos „Manon Lesko“
G. Puccini. Pinkertono arija iš operos „Madam Baterflai“
G. Puccini. Kalafo arija „Nessun Dorma“ iš operos „Turandot“

***

„Merūnas yra aukščiausios klasės vokalo profesionalas“, – yra sakęs prof. Virgilijus Noreika. Šiandien tuo neabejoja niekas – tenoras Merūnas Vitulskis yra vertinamas klasikos profesionalų, laukiamas garsiuose Europos operos teatruose ir už savo nuoširdumą, šilumą ir charizmą be galo mylimas publikos. „Tenorų, kurie dainuoja taip gražiai, yra reta. Merūnas – labai talentingas, gamtos ir Dievo apdovanotas žmogus, todėl tikrai tikiu, kad jį lydės šlovė“, – įsitikinęs maestro Gintaras Rinkevičius. Šį vakarą Merūnas kartu su Lietuvos valstybiniu simfoniniu orkestru, diriguojamu savo meno vadovo ir vyr. dirigento G. Rinkevičiaus, Vilniaus kongresų rūmuose atliks žymiausių italų operos meistrų Gaetano Donizetti (1797–1848), Ruggero Leoncavallo (1857–1919) ir Giacomo Puccini (1858–1924) operų arijas.

Koncertą taip pat papuoš Lietuvos valstybino simfoninio orkestro atliekama vieno garsiausių lietuvių kompozitorių Mikalojaus Konstantino Čiurlionio (1875–1911) simfoninė poema „Jūra“. „Norėčiau sudėti simfoniją iš bangų ošimo, iš šimtametės girios paslaptingos kalbos, iš žvaigždžių mirksėjimo, iš mūsų dainelių ir mano bekraščio ilgesio“, – rašė M. K. Čiurlionis. 1907 m. parašytas kūrinys kritikų vertinamas ne tik kaip monumentalus gamtos paveikslas, bet ir kaip sudėtingas dvasinių išgyvenimų pasaulis, gili žmogiškosios būties filosofija. „Galinga jūra. Didi, beribė, neišmatuota. Visas dangus apgaubia savo mėlyne tavo bangas, o tu, didybės pilna, alsuoji tyliai ir ramiai, nes žinai, kad nėra ribų tavo galiai, tavo didybei, tavo būtis begalinė. Didi, galinga, puiki jūra! Naktį į tave žiūri pusė pasaulio, tolimos saulės tavo gelmėse skandina savo mirkčiojantį, paslaptingą, mieguistą žvilgsnį, o tu, amžinoji milžinų karaliene, alsuoji ramiai ir tyliai, nes žinai, jog tu viena esi ir niekas tau ne vadovas...“ (M. K. Čiurlionis)

% TAIKOMOS NUOLAIDOS:

  • Asmenims iki 26 metų – 50 proc. nuolaida. Nuolaida taikoma vienam bilietui, perkant jį Vilniaus kongresų rūmų kasoje ir pateikus asmens dokumentą.
  • Senjorams ir neįgaliesiems – 20 proc. nuolaida. Nuolaida taikoma dviem bilietams, perkant juos Vilniaus kongresų rūmų kasoje ir pateikus asmens dokumentą.
  • Grupėms – 20 proc. nuolaida. Nuolaida taikoma 20 ir daugiau asmenų grupei. Grupės organizatoriui suteikiami du nemokami bilietai į tos grupės lankomą koncertą.
  • Kortelių turėtojams – 15 proc. nuolaida. Nuolaida taikoma „Omni ID“ ir „Daily Card“ kortelių turėtojams dviem bilietams.

Nuolaidos netaikomos stovimoms ir pristatomoms vietoms.