2022 m. Gruodžio 9 d. 19 val.
Trukmė: 2 val.
Kaina: 9,00 € - 24,00 €
Vieta: Valdovų rūmai (Katedros a. 4)
Smuikas Justina Auškelytė Rossi
Orkestras Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras
Dirigentas Ričardas Šumila

Koncerto programa

L. van Beethoven. Koncertas smuikui D-dur, op. 61
N. Rimsky-Korsakov. Ispaniškas „Capriccio“, op. 34
P. Čaikovskis. Itališkas „Capriccio“, op. 45

***

Neeilinio talento, charizmatiška jaunosios kartos smuikininkė Justina Auškelytė – galbūt dar ne visiems girdėtas, bet švytintis vardas Lietuvos muzikos padangėje. Mažai kas žino, kad Malmės mieste, Švedijoje gyvenanti smuikininkė – prestižinės Niujorko Juilliardo muzikos mokyklos magistrė, daugybės tarptautinių konkursų laureatė, už duoklę muzikinei kultūrai pelniusi ne vieną LR Prezidento apdovanojimą. Vos 30-ies sulaukusi smuikininkė yra koncertavusi tokiose prestižinėse koncertų salėse kaip Linkolno centras Niujorke, Vienos „Musikverein“, Dublino nacionalinė koncertų salė. Su ilgamečiu scenos partneriu pianistu Cesare’u Pezzi smuikininkė įrašė du albumus (2017 ir 2019 m.), išleistus prestižinės muzikos įrašų kompanijos „Naxos Records“. Užsidegusi priartinti klasikinę muziką prie klausytojų, 2018 m. J. Auškelytė pradėjo projektą „Smuikininkė ant dviračio“, kurio metu važinėdama dviračiu Malmėje smuikavo įvairiose netikėtose miesto vietose. Šį vakarą klausytojams smuikininkė atliks Ludwigo van Beethoveno (1770–1827) koncertą smuikui ir orkestrui D-dur. Jau daugiau kaip 200 metų šis kūrinys pripažįstamas kaip vienas iš didžiausių kada nors smuikui parašytų darbų.

Koncerto programoje taip pat skambės Lietuvos valstybinio simfoninio orkestro, diriguojamo Ričardo Šumilos, atliekami kapričai. Nikolajaus Rimskio-Korsakovo (1844–1908) Ispaniškasis kapričas – tai penkių dalių orkestrinė siuita, sukurta ispanų liaudies melodijų motyvais ir ypač vertinama dėl virtuoziškos orkestruotės. Ne ką mažiau žymus ir Piotro Čaikovskio (1840–1893) Itališkasis kapričas, įkvėptas kompozitoriaus kelionės į Romą, į kurią jis išvyko pailsėti nuo savo siaubingos santuokos su Antonina Miliukova. Dar būdamas Romoje savo draugei ir mecenatei Nadeždai von Meck P. Čaikovskis rašė: „Jau užbaigiau eskizus itališkajai fantazijai ir tikiu, kad ją lydės sėkmė.“

Šį vakarą Lietuvos valstybiniam simfoniniam orkestrui diriguos Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro vyriausiasis dirigentas Ričardas Šumila. R. Šumila 2011 m. baigė dirigavimo aspirantūros studijas Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje (prof. Gintaro Rinkevičiaus klasėje), mokėsi Vienos muzikos ir vizualiųjų menų universitete, tobulinosi įvairiuose meistriškumo kursuose. Nuo 2008 m. dirbo Lietuvos valstybinio simfoninio orkestro vyriausiojo dirigento asistentu, ilgus metus dirigavo „Vilnius City Opera“ pastatymus. 2014 m. pelnė Auksinį scenos kryžių jaunojo menininko kategorijoje. Nuo 2019 m. R. Šumila yra Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro vyriausiasis dirigentas.

% TAIKOMOS NUOLAIDOS: 

  • Asmenims iki 26 metų – 50 proc. nuolaida. Nuolaida taikoma vienam bilietui, perkant jį Vilniaus kongresų rūmų kasoje ir pateikus asmens dokumentą, išskyrus koncertus visai šeimai.
  • Senjorams ir neįgaliesiems – 20 proc. nuolaida. Nuolaida taikoma dviem bilietams, perkant juos Vilniaus kongresų rūmų kasoje ir pateikus asmens dokumentą.
  • Grupėms – 20 proc. nuolaida. Nuolaida taikoma 10 ir daugiau asmenų grupei.

Nuolaidos netaikomos stovimoms ir pristatomoms vietoms.

„Bilietai.lt“ taikomas 1 Eur mokestis neįskaičiuotas, jam nuolaida netaikoma.