2022 m. Kovo 10 d. 19 val.
Trukmė: 2 val.
Kaina: 9,00 € - 24,00 €
Vieta: Valdovų rūmai (Katedros a. 4)
Sopranas LINA DAMBRAUSKAITĖ
Mecosopranas IEVA PRUDNIKOVAITĖ
Orkestras LIETUVOS VALSTYBINIS SIMFONINIS ORKESTRAS
Dirigentas MĀRTIŅŠ OZOLIŅŠ

KONCERTO PROGRAMA

Ukrainos himnas 
A. Dvořák. Vokalinis ciklas „Biblinės dainos“ mecosopranui ir orkestrui
G. Donizetti. Lindos iš Šamoni arija iš operos „Linda iš Šamoni“
L. Bernstein. Kunigundos arija iš operos „Kandidas“
J. Offenbach. „Barkarolė“ iš operos „Hoffmanno pasakos“
A. Dvořák. Simfonija Nr. 8 G-dur, op. 88

***

Šį vakarą Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras dedikuoja vokalo menui – Valdovų rūmų scenoje pasirodys itin talentinga jaunosios kartos operos solistė sopranas Lina Dambrauskaitė ir vienas ryškiausių Lietuvos mecosopranų Ieva Prudnikovaitė.

Baigusi klasikinio vokalo magistrantūros studijas pas prof. Sigutę Stonytę, Lina Dambrauskaitė išvyko stažuotis Londono karališkosios akademijos operos studijoje. 2015 m. dainininkė debiutavo Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre, 2017 m. įvyko debiutas „Vilnius City Opera“ kolektyve ir laimėta stažuotė Londono karališkosios muzikos akademijos operos studijoje. 2019 m. solistė prisijungė prie Jaunųjų atlikėjų programos Ciuriche, kur gyvena ir dirba pastaruoju metu. L. Dambrauskaitė jau yra koncertavusi Didžiojoje Britanijoje, Vokietijoje, Šveicarijoje, Italijoje, Pietų Korėjoje, Kinijoje ir kitur.

Ieva Prudnikovaitė 2008 m. baigė magistrantūros studijas Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, tapo Tarptautinio dainininkų konkurso Kelne (Vokietija) laureate. 2008–2014 m. I. Prudnikovaitė buvo Eseno (Vokietija) Aalto operos teatro solistė. Vienas ryškiausių dainininkės vaidmenų – Karmen G. Bizet operoje „Karmen“, kurį I. Prudnikovaitė sukūrė Vokietijos Aalto ir Braunšveigo operos teatruose, Latvijos nacionalinėje operoje bei Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre. Už pastarąjį vaidmenį 2009 m. I. Prudnikovaitė buvo apdovanota „Operos švyturiu“ kaip Metų operos solistė. Dainininkė nuolat bendradarbiauja su „Vilnius City Opera“, 2019 m. kūrė vaidmenis Sankt Galeno (Šveicarija) operos teatre. I. Prudnikovaitė šį vakarą publikai pristatys čekų kompozitoriaus Antonino Dvořáko (1841–1904) „Biblines dainas“ mecosopranui ir orkestrui, sukurtas pagal autoriaus atrinktus „Psalmių knygos“ tekstus. Šį įspūdingą vokalinį kūrinį kompozitorius parašė gyvendamas Niujorke, po dvejų metų, praleistų Amerikoje, beprotiškai ilgėdamasis savo gimtosios Bohemijos.

Antrojoje koncerto dalyje skambės A. Dvořáko Aštuntoji simfonija. 1889 m. A. Dvořákas buvo išrinktas Bohemijos mokslų, literatūros ir meno akademijos nariu, tad reikšdamas gilią padėką šia proga nusprendė parašyti simfoniją. Darbas jam sekėsi puikiai – per du su puse mėnesio simfonija buvo baigta, o jau kitų metų pradžioje įvyko jos premjera Prahoje, diriguojama paties kompozitoriaus. A. Dvořákas stengėsi, kad simfonija skirtųsi nuo prieš tai buvusiųjų, rašė apie minčių raišką joje „nauju būdu“. Aštuntoji iš tiesų išsiskyrė ne tik iš visų A. Dvořáko simfonijų, bet ir iš kitų to laikotarpio darbų – buvo šviesi, gyvybinga, įkvėpta A. Dvořáko taip mylimos Bohemijos liaudies muzikos.

Koncerte Lietuvos valstybiniam simfoniniam orkestrui diriguos vienas žymiausių Latvijos dirigentų – Latvijos nacionalinės operos vyr. dirigentas Mārtiņšas Ozoliņšas. Nuo 2010 m. dirigentas yra Latvijos muzikos akademijos Orkestrinio dirigavimo katedros vadovas.

% TAIKOMOS NUOLAIDOS:

  • Asmenims iki 26 metų – 50 proc. nuolaida. Nuolaida taikoma vienam bilietui, perkant jį Vilniaus kongresų rūmų kasoje ir pateikus asmens dokumentą, išskyrus koncertus visai šeimai.
  • Senjorams ir neįgaliesiems – 20 proc. nuolaida. Nuolaida taikoma dviem bilietams, perkant juos Vilniaus kongresų rūmų kasoje ir pateikus asmens dokumentą.
  • Grupėms – 20 proc. nuolaida. Nuolaida taikoma 10 ir daugiau asmenų grupei. 

Nuolaidos netaikomos stovimoms ir pristatomoms vietoms.

UAB „Tiketa“ taikomas 1 Eur mokestis neįskaičiuotas, jam nuolaida netaikoma.