2018 m. Lapkričio 10 d. 18 val.
Trukmė: 1 val.
Kaina: 4,00 € - 10,00 €
Vieta: Vilniaus kongresų rūmai
Klavesinas Vaiva Eidukaitytė-Storastienė (Lietuvos kamerinis orkestras)
Fleita Andrius Radziukynas
Fagotas Andrius Puplauskis
Smuikas Zbigniev Levicki, Dainius Narkevičius, Ieva Sipaitytė, Vytautas Martišius, Monika Vasiliauskaitė, Toma Bandzaitytė
Altas Ričardas Vytas
Violončelė Povilas Jacunskas, Arnas Kmieliauskas
Kontrabosas Arūnas Kučinskas

Koncertas skirtas J. S. Bacho 333 gimimo metinėms

Koncerto programa

J. S. Bach. „Brandenburgo koncertas“ Nr. 5 fleitai, smuikui, klavesinui ir kameriniam ansambliui
J. S. Bach. Preliudas b-moll, BWV 923 solo klavesinui
P. Vasks. „Peizažas su paukščiais“ solo fleitai
G. Ph. Telemann. Sonata fagotui ir basso continuo f-moll
G. F. Händel. Sonata dviem violončelėms ir kameriniam ansambliui, I ir II d.
A. Puplauskis. „Modernus barokas“ (solo improvizacija fagotui)
A. Vivaldi. „Žiema“ iš ciklo „Metų laikai“, I ir II d.
A. Pärt. „Fratres“ (liet. „Broliai“) dviem violončelėms ir kameriniam ansambliui

***

Lietuvos valstybinio simfoninio orkestro solistai šį rudens vakarą kviečia praleisti jaukioje kamerinėje atmosferoje, klausantis barokinės muzikos šedevrų. „Tai iš tiesų labai harmoninga ir šviesi muzika. Joje nėra destrukcijos – kai jos klausai ar groji, širdis džiaugiasi, tampi laimingesnis“, – sakė koncerto sumanytojas, Lietuvos valstybinio simfoninio orkestro fleitininkas Andrius Radziukynas.

Daugelis tikriausiai žino, kad žodis „barokas“ yra kilęs iš portugališko žodžio „barroco“, reiškiančio netaisyklingos formos perlą. Tokia ir visa barokinė muzika – įmantri tarsi brangakmenis ir užburianti savo šviesa. Šį vakarą „Baroko šviesoje“ susitiks klasikinis barokas ir šiuolaikinės jo interpretacijos. J. S. Bachas, G. Ph. Telemannas, G. F. Händelis, A. Vivaldis – tai vardai tų baroko epochos genijų, ant kurių laikėsi visa XVII–XVIII a. muzika. Koncerte jie išradingai susipins ir kurs dialogus su šiuolaikiniais kūriniais – fleitininko Andriaus Radziukyno atliekamu impresionistiniu, tapybišku ir jausmingu P. Vasko „Peizažu su paukščiais“ solo fleitai ir vieno žymiausių fagotininkų Lietuvoje Andriaus Puplauskio barokine improvizacija solo fagotui. Koncerte taip pat skambės hipnotizuojančiu įtaigumu pasižyminti A. Pärto kompozicija „Fratres“, jungianti gaivališką energiją ir didingą ramybę, atspindinti akimirkos ir amžinybės sandūrą.

Specialiai šiam koncertui surinkta ypatinga muzikantų sudėtis, kurių dauguma – Lietuvos valstybinio simfoninio orkestro primarijai. Neskaitant darbo orkestre, muzikantai groja žymiuose, pripažinimo sulaukusiuose kameriniuose ansambliuose: Andrius Puplauskis – Šv. Kristupo kvintete, Ieva Sipaitytė – kvartete „Chordos“, Toma Bandzaitytė ir Ričardas Vytas – ansamblyje „Musica Humana“, Povilas Jacunskas – trio „FortVio“, Arnas Kmieliauskas – ansambliuose „Microorkéstra“ ir „Twenty Fingers Duo“.

% TAIKOMOS NUOLAIDOS:

  • Asmenims iki 26 metų – 50 proc. nuolaida. Nuolaida taikoma vienam bilietui, perkant jį Vilniaus kongresų rūmų kasoje ir pateikus asmens dokumentą.
  • Senjorams ir neįgaliesiems – 20 proc. nuolaida. Nuolaida taikoma dviem bilietams, perkant juos Vilniaus kongresų rūmų kasoje ir pateikus asmens dokumentą.
  • Grupėms – 20 proc. nuolaida. Nuolaida taikoma 20 ir daugiau asmenų grupei. Grupės organizatoriui suteikiami du nemokami bilietai į tos grupės lankomą koncertą.
  • Kortelių turėtojams – 15 proc. nuolaida. Nuolaida taikoma „Omni ID“ ir „Daily Card“ kortelių turėtojams dviem bilietams.

Nuolaidos netaikomos stovimoms ir pristatomoms vietoms.