2019 m. Spalio 23 d. 19 val.
Trukmė: 2 val.
Kaina: 9,00 € - 34,00 €
Vieta: Vilniaus kongresų rūmai
Sopranas Asmik Grigorian
Orkestras Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras
Dirigentas Gintaras Rinkevičius

DĖMESIO! Keičiasi renginio vieta. Koncertas įvyks Vilniaus kongresų rūmuose, Vilniaus g. 6. Jūsų įsigyti bilietai galios, vietos bus automatiškai perkeltos į atitinkamos kainų kategorijos vietas Vilniaus kongresų rūmuose. Jeigu Jūsų netenkina pasikeitusi renginio vieta, bilietus galite grąžinti iki 2019 m. liepos 31 d. „Tiketa“ puslapyje internete, „Tiketos“ arba Vilniaus kongresų rūmų kasose – priklausomai nuo to, kur bilietai buvo pirkti. Vėliau pinigai nebus grąžinami. Atsiprašome už galimus nepatogumus.

KONCERTO PROGRAMA

D. Šostakovičius. Simfonija Nr. 1 f-moll, op. 10
R. Wagner. Įžanga ir Izoldos mirties scena iš operos „Tristanas ir Izolda“
R. Strauss. „Paskutinės keturios dainos“ sopranui ir orkestrui

***

Asmik Grigorian – vienas mylimiausių vardų Lietuvoje ir aukščiausios klasės ženklas tarptautiniame operos pasaulyje. Po pernai vasarą prestižiniame Zalcburgo operos festivalyje įvykusios R. Strausso „Salomėjos“ premjeros jau kitą rytą pasaulis drąsiai skandavo: dabar ji yra pasaulinė žvaigždė. Dalyvavę premjeroje pasakojo, kad nuo dešimties minučių aplodismentų Asmik buvo galima apkursti, o po pirmosios premjeros atėjęs nusilenkti žymusis italų režisierius Romeo Castellucci prieš lietuvių sopraną puolė ant kelių. „Ji paprasčiausiai yra beprotiškai puiki: Salomėja iš kūno ir kraujo. Jos tviskantis šviesus sopranas permuša visus štrausiško orkestro ekscesus, o piano skamba gundomai lengvai. Tačiau kai ji pareikalauja Johanaano galvos žemajame registre, šiurpas pereina per kūną. Apvilkta balta suknia su ryškiai raudonomis dėmėmis ji juda milžiniškomis, beveik tuščiomis auksinėmis scenos grindimis ir viešpatauja – gestais, žingsniais, žvilgsniais, žadą atimančia vokalo jėga“, – įspūdžiais dalijosi „BR Klassik“. Tarptautiniuose operos apdovanojimuose Londone, dar vadinamuose operos „Oskarais“, 2019 m. A. Grigorian buvo pripažinta geriausia metų operos soliste.

Šį rudenį Asmik Grigorian savo talentu ir charizma spindės Vilniuje. Kartu su Lietuvos valstybiniu simfoniniu orkestru, diriguojamu meno vadovo ir vyr. dirigento maestro Gintaro Rinkevičiaus, solistė atliks Richardo Strausso (1864–1949) opusą „Paskutinės keturios dainos“. Metai iki kompozitoriaus mirties parašytą kūrinį sudaro dainos sopranui ir orkestrui „Pavasaris“, „Rugsėjis“, „Einant miegoti“ ir „Saulei leidžiantis“, kurių tekstuose skamba Hermanno Hesse’s ir Josepho von Eichendorffo eilės. Visos dainos, išskyrus „Pavasarį“, parašytos mirties tema, tačiau kartu persmelktos giedros ramybės, susitaikymo ir pilnatvės jausmo. Koncerte Asmik Grigorian taip pat atliks Izoldos mirties sceną iš žymiosios Richardo Wagnerio (1813–1883) operos „Tristanas ir Izolda“, kuri pasaulyje pripažįstama kaip viena iš operinio repertuaro viršūnių.

Maestro Gintaro Rinkevičiaus diriguojamas Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras pradės vieno garsiausių XX a. kompozitorių Dmitrijaus Šostakovičiaus (1906–1975) penkiolikos simfonijų ciklą. Šį vakarą skambės pirmoji D. Šostakovičiaus simfonija f-moll, op. 10, kurią kompozitorius parašė būdamas vos 19-os, kaip savo baigiamąjį darbą tuometėje Petrogrado konservatorijoje. Pirmojoje simfonijoje susipina įdomus ir charakteringas derinys – iš vienos pusės, gyvybingumas ir sąmojis, iš kitos – drama ir tragedija. Nuo pat premjeros vakaro simfonija susilaukė milžiniškos sėkmės ir yra laikoma vienu geriausių kompozitoriaus darbų.

Siekdamas supažindinti visuomenę su Dmitrijaus Šostakovičiaus kūryba, Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras prieš koncertą rengia muzikos edukacijos susitikimą, kurį ves muzikologas V. Gerulaitis. Į susitikimą koncerto dieną bus kviečiami visi, įsigiję bilietą į koncertą – jis įvyks 18.15–18.45 val. Vilniaus kongresų rūmų antro aukšto fojė.

% TAIKOMOS NUOLAIDOS:

  • Asmenims iki 26 metų – 50 proc. nuolaida. Nuolaida taikoma vienam bilietui, perkant jį Vilniaus kongresų rūmų kasoje ir pateikus asmens dokumentą, išskyrus koncertus visai šeimai.
  • Senjorams ir neįgaliesiems – 20 proc. nuolaida. Nuolaida taikoma dviem bilietams, perkant juos Vilniaus kongresų rūmų kasoje ir pateikus asmens dokumentą.
  • Grupėms – 20 proc. nuolaida. Nuolaida taikoma 20 ir daugiau asmenų grupei. Grupės organizatoriui suteikiami du nemokami bilietai į tos grupės lankomą koncertą.

Nuolaidos netaikomos bilietams į šventinius, orkestro gimtadienio koncertus ir operų pastatymus, taip pat stovimoms ir pristatomoms vietoms.

UAB „Tiketa“ taikomas 1 Eur mokestis neįskaičiuotas, jam nuolaida netaikoma.