2022 m. Rugpjūčio 16 d. 19 val.
Trukmė: 1 val.
Kaina: 14,00 € - 39,00 €
Vieta: Lietuvos nacionalinė filharmonija
Sopranas Asmik Grigorian
Baritonas Kostas Smoriginas
Orkestras Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras
Dirigentas Gintaras Rinkevičius
DĖMESIO! Dėl COVID-19 pandemijos koncertas „Asmik Grigorian ir Kostas Smoriginas: A. Bruckneris ir D. Šostakovičius“ PERKELIAMAS iš 2020 m. lapkričio 29 d. į 2022 m. rugpjūčio 16 d. Jūsų įsigyti bilietai galios. Dėkojame už supratimą.

 

Prieš koncertą 18.15–18.45 val. Nacionalinės filharmonijos II aukšte muzikologas Viktoras Gerulaitis pasakos apie Dmitrijaus Šostakovičiaus simfoniją Nr. 14.

KONCERTO PROGRAMA

D. Šostakovičius. Simfonija Nr. 14, op. 135

Koncertas vienos dalies

***
Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras, vadovaujamas meno vadovo ir vyr. dirigento Gintaro Rinkevičiaus, tęsia Dmitrijaus Šostakovičiaus (1906–1975) simfonijų ciklą. „Tiesą pasakius, tai – daugiau negu švietėjiška misija, tai yra analogų neturintis muzikinės kultūros įvykis Lietuvoje ir Lietuvai“, – apie simfonijų ciklą „Visos A. Brucknerio ir D. Šostakovičiaus simfonijos“ rašė muzikologas Viktoras Gerulaitis.

Šį vakarą skambės D. Šostakovičiaus Keturioliktoji simfonija. Tai simfonija sopranui, bosui, styginių orkestrui ir mušamiesiems, susidedanti iš vienuolikos susijusių dalių, kurių kiekvienoje skamba skirtingų autorių (Federico García Lorca, Guillaume Apollinaire, Wilhelmo Küchelbeckerio, Rainerio Maria Rilke) eilės rusų kalba, daugiausia mirties tema. Ši simfonija – tai kompozitoriaus kūrybinis atsakas Modesto Musorgskio vokaliniam ciklui „Mirties dainos ir šokiai“. Simfoniją šį vakarą papuoš geriausi iš geriausių – 2019 m. Tarptautiniuose operos apdovanojimuose geriausia metų soliste pripažintas sopranas Asmik Grigorian ir vienu ryškiausių šiandienos baritonų tituluojamas Kostas Smoriginas.

Šį vakarą Lietuvos valstybiniam simfoniniam orkestrui diriguos jo įkūrėjas, meno vadovas ir vyr. dirigentas, Nacionalinės premijos laureatas Gintaras Rinkevičius.

NUOLAIDOS NETAIKOMOS

ĮĖJIMAS Į RENGINĮ TIK SU GALIMYBIŲ PASU.