2018 m. Spalio 19 d. 19 val.
Trukmė: 2 val.
Kaina: 6,00 € - 20,00 €
Vieta: Vilniaus kongresų rūmai
Fortepijonas Andrius Žlabys
Orkestras Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras
Dirigentas Jurjen Hempel

Koncerto programa

J. Sibelius. Simfoninė poema „Finlandia“
S. Rachmaninovas. „Rapsodija Paganini tema“ fortepijonui ir orkestrui, op. 43
B. Bartók. Koncertas orkestrui

***

Prestižiniam „Grammy“ apdovanojimui nominuotas Andrius Žlabys – vienas žymiausių šiuolaikinių lietuvių pianistų, jau pelnęs tarptautinį pripažinimą, pasaulyje vertinamas už virtuoziškumą „be pastangų“, dosnų ir visa apimantį garso skambesį, užburiančias interpretacijas ir muzikinio suvokimo turtingumą. A. Žlabys fortepijono meną studijavo JAV ir netrukus ten buvo pastebėtas kaip „švytinti fortepijono viltis“ (dienraštis „The New York Sun“). Vėliau atlikėjas koncertavo su daugybe garsių pasaulio simfoninių orkestrų, tarp jų Niujorko filharmonijos, Bostono, Klivlando, Roterdamo, Buenos Airių ir kitais.

Šį vakarą A. Žlabys kartu su Lietuvos valstybiniu simfoniniu orkestru atliks Sergejaus Rachmaninovo (1873–1943) „Rapsodiją Paganini tema“ – energingą, vitališką, siautulingais pasažais žaižaruojantį kūrinį fortepijonui ir orkestrui. Legendos apie garsiojo smuikininko ir kompozitoriaus Niccolò Paganini (1782–1840) talentą, sielą, parduotą velniui, ir visokios kitokios pramanytos ir nepramanytos istorijos pasklido dar N. Paganini esant gyvam. S. Rachmaninovo „Rapsodija Paganini tema“ – taip pat šių pasakojimų atspindys.

Koncerte taip pat skambės suomių kompozitoriaus Jeano Sibeliaus (1865–1957) simfoninė poema „Finlandia“, kurios pagrindinė tema tapo neoficialiu Suomijos himnu, ir nuo pat premjeros Bostone didžiulės sėkmės sulaukęs vengrų muzikos kūrėjo Bélos Bartóko koncertas orkestrui (1943).

Šį vakarą Lietuvos valstybiniam simfoniniam orkestrui diriguos olandų dirigentas Jurjenas Hempelas. J. Sibeliaus dirigentų konkurse prizinę vietą laimėjęs dirigentas yra kviečiamas diriguoti Amsterdamo „Concertgebouw“, Sankt Peterburgo Marijos ir kituose garsiuose pasaulio teatruose.

% TAIKOMOS NUOLAIDOS:

  • Asmenims iki 26 metų – 50 proc. nuolaida. Nuolaida taikoma vienam bilietui, perkant jį Vilniaus kongresų rūmų kasoje ir pateikus asmens dokumentą, išskyrus koncertus visai šeimai.
  • Senjorams ir neįgaliesiems – 20 proc. nuolaida. Nuolaida taikoma dviem bilietams, perkant juos Vilniaus kongresų rūmų kasoje ir pateikus asmens dokumentą.
  • Grupėms – 20 proc. nuolaida. Nuolaida taikoma 20 ir daugiau asmenų grupei. Grupės organizatoriui suteikiami du nemokami bilietai į tos grupės lankomą koncertą.
  • Kortelių turėtojams – 15 proc. nuolaida. Nuolaida taikoma „Omni ID“ ir „Daily Card“ kortelių turėtojams dviem bilietams.

Nuolaidos netaikomos stovimoms ir pristatomoms vietoms.